مدرسه – مکتب سیاسی مقام معظم رهبری اخبار سیاسی و اجتماعی

مدرسه – مکتب: سیاسی مقام معظم رهبری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حفظ کانال‌های بانکی و ادامه فروش نفت ایران، در اولویت است / اتحادیه اروپا

کمیسیون یکسان برجام روز جمعه جهت بحث راجع به راه‌های حفظ این توافق، در سطح وزیران خارجه کشور عزیزمان ایران و ۵ کشور باقی‌مانده دیگر در توافق هسته‌ای، به ریاست «

حفظ کانال‌های بانکی و ادامه فروش نفت ایران، در اولویت است / اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا: حفظ کانال های بانکی و ادامه فروش نفت ایران، در اولویت است

عبارات مهم : اروپا

کمیسیون یکسان برجام روز جمعه جهت بحث راجع به راه های حفظ این توافق، در سطح وزیران خارجه کشور عزیزمان ایران و ۵ کشور باقی مانده دیگر در توافق هسته ای، به ریاست «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تشکیل جلسه داد.اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) با اشاره به برگزاری این نشست، بیانیه ای را در این خصوص منتشر کرده هست. در این بیانیه تأکید شده است که حفظ کانال های بانکی، ادامه فروش نفت و گاز کشور عزیزمان ایران و ایجاد محیط مناسب جهت سرمایه گذاری خارجی در این کشور با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ای، در اولویت کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۴ است.

اتحادیه اروپا ضمن انتشار بیانیه ای با اشاره به نشست کمیسیون یکسان برجام در سطح وزرای خارجه کشورهای باقیمانده، تأکید کرد، حفظ کانال های بانکی، ادامه صادرات نفت وگاز کشور عزیزمان ایران و ایجاد جو سرمایه گذاری مطلوب در کشور عزیزمان ایران اولویت است.

به گزارش فارس، کمیسیون یکسان برجام روز جمعه جهت بحث راجع به راه های حفظ این توافق، در سطح وزیران خارجه کشور عزیزمان ایران و ۵ کشور باقی مانده دیگر در توافق هسته ای، به ریاست «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تشکیل جلسه داد.

اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) با اشاره به برگزاری این نشست، بیانیه ای را در این خصوص منتشر کرده هست. در این بیانیه تأکید شده است که حفظ کانال های بانکی، ادامه فروش نفت و گاز کشور عزیزمان ایران و ایجاد محیط مناسب جهت سرمایه گذاری خارجی در این کشور با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ای، در اولویت کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۴ است.

متن این بیانیه در ادامه آمده است:

«وزرای خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه و نیز کشور عزیزمان ایران جهت نخستین بار در قالب نشست کمیسیون یکسان برجام در وین به نشانه اهمیتی که شرکت کنندگان در این نشست به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است دادند و به منظور نشان دادن تعهد کامل به ادامه اجرای این توافق بعد از خروج اخیر آمریکا از آن گرد هم آمده بودند.

وزرای خارجه چهار کشور به علاوه یک با تأکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود ذیل برجام پایبند بوده، در خصوص اقدام آمریکا جهت خروج از این توافق چندجانبه که مورد تأیید شورای امنیت شرکت ملل نیز بود، ابراز تأسف کردند.

وزرای خارجه کشورهای باقیمانده در برجام در خصوص ادامه همکاری راجع به کارها ملموس جهت کم کردن اثرات عوض کردن مسیر ایجاد شده است به وسیله دولت آمریکا و تضمین ادامه اجرای مؤثر و کامل این توافق تأکید کردند.

بر اساس توافقات حاصل شده است در این نشست، انگلیس ریاست یکسان کارگروه نظارت بر مدرن سازی راکتور تحقیقات هسته ای کشور عزیزمان ایران در اراک را که بخش مهمی از توافق هسته ای بود و مشمول بر همکاری جهت حمایت از توسعه برنامه هسته ای غیرنظامی کشور عزیزمان ایران می شود، از آمریکا تحویل می گیرد.

طرفین همچنین راجع به راه حل های عملی با نشانه حفظ روابط اقتصادی و تجاری با ایران، به عنوان بخشی از توافق، به بحث و تبادل نظر پرداختند و موافقت کردند که این روابط می تواند با وجود بازگشت تحریم های آمریکا از ماه آگوست همچنان ادامه داشته باشد. اولویت های مورد توافق مشمول بر حفظ کانال های بانکی، ادامه صادرات نفت و گاز کشور عزیزمان ایران و ایجاد جو تجاری و سرمایه گذاری مطلوب در کشور عزیزمان ایران است.

وزرای خارجه گروه ۱+۴ و کشور عزیزمان ایران علاوه بر این توافق کردند تا همکاری در تمام سطوح به منظور تضمین نتیجه های مثبت از جمله از طریق تعامل با شرکا در سطوح ملی و بین المللی در سراسر دنیا زیاد شود.»

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش هایی از فعالیت های هسته ای ایران، همه تحریم های بین المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را برطرف کند.

کارشکنی های آمریکا در اجرای برجام از وقت روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان مدیر جمهوری آمریکا شدت گرفت. او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، بارها ترساندن کرد کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا راجع به تجارت با کشور عزیزمان ایران به کشورهای اروپایی هشدار داد.

ترامپ آخر روز سه شنبه ۸ می (۱۸ اردیبهشت ماه) آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را جهت بازگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران بعد از دوره های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه امضا کرد.

حفظ کانال‌های بانکی و ادامه فروش نفت ایران، در اولویت است / اتحادیه اروپا

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | اتحادیه اروپا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs